سیدوک

مشاوره حقوقی

مشاوره  حقوقی گرفتن از متخصصین برای آگاهی در اموری که به آنها اطلاع یا اشرافی نداریم امری ضروری ست، که توسط هر شهروندی که به اصل "پیشگیری بهتر از درمان" اعتقاد و ایمان دارد توصیه می شود.

بسیاری از مشکلات و دردسرهایی که اشخاص با آن مواجه می شوند به این دلیل است که در مواجه با یک موضوع تخصصی مثلاً در مسائل حقوقی، از نظرات افراد آگاه به عنوان "مشاور" بهره نگرفته اند. همۀ ما شنیده ایم دردِ دل افرادی که ابراز پشیمانی کردند از اینکه چرا در مواجه ی با دعوا یا مسأله و سوال حقوقی بی تفاوت از کنار آن گذشتند و به دنبال پاسخی برای آن نرفتند و  بسیار شاهدکسانی بودیم که علی رغم اینکه محق بودند ولی با بی توجهی به حق خود و نگرفتن مشاوره  حقوقی یا تلفنی برای انجام اقدامات درست و به موقع، هیچ وقت به حق پایمال شده ی خود نرسیده اند.

"مشاور حقوقی" حقوقدانی است که در مسایل حقوقی علم، تخصص، تجربه و آگاهی دارد و ما برای گرفتن مشورت و راهنمایی جهت مواجه نشدن یا حل کردن مشکلات  و مسائل حقوقی که در برخی موارد با سختی و هزینه های زیاد قابل جبران است نزد او می رویم. مشاور حقوقی می  تواند دارای پروانه وکالت یا فاقد پروانه وکالت باشد. اگر شخصی که به او به عنوان مشاور حقوقی مراجعه می کنیم وکیل باشد و پروانه وکالت اخذ نموده باشد،  قطعاً اشراف و آگاهی بیشتری از مقررات و قوانین و رویه ی دادگاه ها دارد و بهتر می تواند به ما مشاوره دهد.

مشاوره حقوقی در اپلیکیشن سیدوک

 وقتی نزد وکیل برای مشاوره گرفتن می رویم ، لازم است جهت مشاوره ی خوب و جامع،  همه ی مدارک مرتبط با موضوعی که می خواهیم مشورت بگیریم را همراه داشته باشیم و به هر اتفاقی که رخ داده و هر نوشته و سندی که تنظیم نمودیم در جلسه ی مشاوره اشاره و تاکید کنیم. به عبارت دیگر همه ی رخدادها را بگوییم، نه آنچه را که فکر می کنیم مهم است، چه بسا نگفتن مواردی که از نظر ما بی اهمیت است موجب می شود مشاور حقوقی ما نتواند مشاوره ی  درستی به ما دهد و ما از جلسه ی مشاوره نتیجه ی خوبی نگیریم .

امروزه مشاوره گرفتن می تواند به روشهای مختلفی صورت پذیرد: مشاوره حقوقی آنلاین ، مشاوره حقوقی تلفنی برای نهادینه شدن مشاوره های آنلاین حقوقی، نیازمند فرهنگ سازی هستیم و برای فرهنگ سازی باید هزینه کرد.گاهی دولتها برای بهره مندی از آثار مثبت امری هنجار و پسندیده مثل "مشاوره"، بودجه ای اختصاص می دهند تا از هزینه کردن برای درمان بسیاری از معضلات و ناهنجاری های اجتماعی پیشگیری کرده باشند. اما گاهی لازم است اشخاص جامعه نیز برای در امان ماندن از برخی آسیب ها و ضررهای بزرگتر ، هزینه ای را سالانه برای مشاوره گرفتن و مشورت کردن با اشخاص متخصص در اموری که با آن مواجه شده اند پرداخت نمایند. مبلغی که برای مشاوره ها هزینه می شود، میلغی است که علاوه بر جنبه ی پیشگیرانه برای جلوگیری از ورود ضررهای بزرگتر، هزینه برای آموزش و آگاهی نیز محسوب می شود. زیرا با مشاوره گرفتن در هر موضوعی، مجهولی بر ما معلوم می شود و بنابراین با پرداخت مبلغی مناسب به عنوان "حق مشاوره حقوقی" در موضوعی که قبلاً آگاهی نداشتیم مطلع خواهیم شد .

مشاوره حقوقی آنلاین یا تلفنی چه فوایدی برای ما دارد :

  1. کم کردن هزینه ها: می توانیم برای حل مشکلات حقوقی خودمون، به جای اینکه هزینه سنگین برای  وکالت بدهیم و وکیل بگیریم تا پیگیر مسائل حقوقی ما شود، می توانیم برای موارد و مسايلی مثل تنظیم قرارداد، چگونگی تنظیم قرارداد و مواجه نشدن با دعاوی حقوقی وکیفری از وکیل مشورت بگیریم و هزینه و زمانی که صرف می شود بسیار کمتر خواهد بود.
  2. کم کردن فشار و استرس: همیشه درگیر شدن با معضلات، آرامش و قدرت تصمیم گیری درست را از ما خواهد گرفت. زمانی که به یک مشاور حقوقی برای مشورت گرفتن تماس می گیریم یا به صورت آنلاین  یا حضوری درخواست مشاوره حقوقی می دهیم، چون هنوز درگیر مسأله و دعوای حقوقی نشدیم آرامش بیشتری برای شنیدن نظرات "مشاور" داریم و با تأمل بیشتری به راهکارهای مشاور عمل می کنیم. حال آنکه بعد از مواجه شدن با یک دعوای حقوقی کمترین دقت، تحمل و آرامش را برای شنیدن مشاوره داشته و امکان تصمیم گیری درست در چنین شرایطی از نظر مشاورین و اهل فن به حداقل می رسد.
  3.  متحمل ضرر نشدن: فرض کنیم ما برای خرید یا فروش یا بستن قرارداد مهمی، در جلسه ای حاضر می شویم. استفاده از حضور یک مشاور حقوقی و بهره مندی از نظرات وی، موجب خواهد شد در قرارداد یا مذاکره از هرآنچه بعدها موجب ضرر به ما می شود و اکنون قابل پیشگیری است جلوگیری کنیم. مبلغ خسارتی که دلخوش به نوشتن آن در قرارداد هستیم در برخی موارد به دلیل عدم رعایت مسائل حقوقی قابل وصول و مطالبه نیست، حال آنکه وکیل با حضورش به عنوان مشاور در کنار ما در زمان تنظیم قرارداد ، موارد فنی را به ما گوشزد کرده و امکان مشاوره و اقدامات به جا و به موقع را برای ما فراهم می نماید.
  4. مشاوره گرفتن های به موقع، موجب طرح دعاوی کمتر در مراجع قضائی و درنتیجه رسیدگی دقیق تر به دعاوی مهم می شود. در حال حاضر همه ی اشخاصی که گمان می کنند در یک رابطه ی حقوقی متضرر شده اند که غریب به اتفاق آنها از مشاوره ی وکیل بهره نگرفته اند، در این گمان بسر می برند که با طرح دعوا به حق خود می رسند و در خیلی از موارد به نتیجه گرفتن از دعوا دلخوش هستند. حال آنکه یا آن دعوا اشتباه طرح شده، یا احتمال حصول نتیجه از طرح آن ضعیف و در برخی موارد نزدیک به صفر است. این دعاوی و پرونده های اشتباه، موجب تشکیل پرونده هایی شده که برای مراجع قضائی تکلیف رسیدگی ایجاد کرده و بی شک از قضات و کارمندان دادگستری وقت زیادی خواهد گرفت و فرصت رسیدگی یا وقت گذاشتن برای پرونده هایی که به جا و درست طرح شده اند، کم و کمتر خواهد شد.
  5. عدم دخالت افراد غیر متخصص: اگر فرهنگ استفاده از مشاوره حقوقی آنلاین یا تلفنی نهادینه شود مراجعه به افراد متخصص  و اهل فن بیشتر خواهد شد و مراجعه به وکلاء برای گرفتن مشاوره ی حقوقی، مشکلات و معضلات حقوقی جامعه را کمتر خواهد کرد. در جامعه ای که مردم بخاطر مراجعه به وکیل برای گرفتن مشاوره ی حقوقی با مسائل حقوقی کمتری مواجه هستند ، افراد سودجو و فرصت طلب ، عرصه ای برای فریب و تطمیع مردم ندارند. زیرا کسانی که بامشکل حقوقی  مواجه شده اند به دلیل فشار و اضطراب بالا راحت تر فریب افراد کلاهبردار را خورده و در دام آنها گرفتار می شوند.

 همه ی این موارد مبین این امر است ، راه مناسب برای پایان دادن به بسیاری از مسائل حقوقی و مشکلات قضائی و حتی کم کردن فساد در دستگاههای مربوطه، فرهنگ سازی برای مشاوره گرفتن برای تنظیم قرارداد، مشاوره گرفتن برای تنظیم بیع نامه، مشاوره از وکیل برای طرح دعوا و تنظیم لایحه و حتی استفاده از تخصص حقوقی وکلاء در روابط کاری و قراردادی ما با دیگران است.

سیدوک به شما کمک می کند در هرامری که نیاز به مشاوره با وکیل داشتید بتوانید از طریق تلفنی یا حضوری با وکلای مجموعه ی سیدوک مشورت کنید.

        کافی ست از طریق  اپراتورهای تلفن همراه:همراه اول و ایرانسل با شماره ۰۲۱۹۹۲۲۵۰۷۰ تماس گرفته و مشاوران حقوقی  تلفنی، شما را راهنمایی کرده تا بتوانید با آگاهی به انجام امور خود بپردازید. اما چنانچه خواهان مشاوره ی حضوری با وکلای مجموعه ی سیدوک هستید ، می توانید از طریق اپلیکیشن سیدوک "درخواست مشاوره" ثبت کرده و درخواست شما به  وکلای مجموعه سیدوک ارسال می شود. وکلایی که در آن بازه ی زمانی امکان ارائه ی مشاوره ی حضوری به شما را دارند ، به شما برای ساعت مشخصی اعلام آمادگی می کنند. درنهایت این شما هستید از بین وکلایی که به شما اعلام آمادگی جهت مشاوره ی حضوری نمودند، وکیلی را برای گرفتن مشورت و راهنمایی انتخاب می کنید. همه ی کسانی که قبلا از مشاوره یاستفاده نمودند ، در صورت رضایت از مشاوره ، می توانند در ثبت درخواست های بعدی خود ، به پوشه ی وکلای منتخب اپلیکیشن رفته و وکیل یا وکلایی  را که قبلاً به آنها مشاوره دادند دوباره انتخاب کنند. در این صورت، درخواست شما صرفا برای وکیل  یا وکلای انتخابی شما ارسال شده و به اصطلاح درخواست ها خصوصی سازی می شود.